İzmir Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik Rehabilitasyon Fizik tedavi alanında en önemli rehabilitasyon tedavilerinden biridir. Kas iskelet sisteminin hastalıkları ile ilgilenmektedir. Özellikle bel, boyun, bacak ve diğer eklemler üzerinde çok büyük etkileri olan ortopedik rehabilitasyon geçmişte ve günümüzde çok büyük faydalar göstermektedir.

Ortopedik rehabilitasyon konservatif ya da cerrahi gerektiren tüm problemlerde erken iyileşme, kaybedilen fonksiyonların maksimum derecede geri kazanma, işe ya da spora erken ve tam geri dönüş sağlama ve problemin nüks etmesini engelleme amacıyla uzman doktor ve fizyoterapistlerimiz tarafından oluşturulan tedavi programları ile gerçekleştirilir.

Bel, boyun rahatsızlıkları, menüsküs yırtıkları, bağ yaralanmaları, burkulmalar, ezilmeler, kas ve tendon zorlanmaları, omuz, diz yaralanmaları, kırık, çıkık sonrası rehabilitasyon, kalça, diz protezleri vsgibi hastalıklar ortopedik rehabilitasyon içine giren problemlerdendir.

Kapsamlı bir tedavi yaklaşımıyla her bir hastanın fiziksel, duygusal ve psikolojik bileşenleri bir arada ele alınır. Alanında uzman terapistler hareket yeteneği, güç, esneklik, işlevsel yetenek, denge ve ses sorunları yaşayan her hastaya özel tedavi uygular. Terapistler, hekim, psikolog ve aile üyeleri ile bir ekip olarak tedavinin her aşamasında birlikte hareket edilir